Fundacja jest również częścią lokalnego środowiska, dlatego od początku istnienia Fundacji na terenie gminy Janowice Wielkie inicjowaliśmy działania na rzecz lokalnej społeczności. Cieszymy się, że po kilku latach działalności udało się nam wpłynąć również na mieszkańców gminy, którzy dziś realizują swoje pomysły, pozyskują na nie środki i wspaniale angażują innych – dzieci, młodzież i dorosłych. Większość projektów edukacyjnych realizowana była we współpracy ze Świetlicą Rudawy z Janowic Wielkich, którą kieruje Krystyna Pisarska. Poniżej lista zrealizowanych przez nas projektów.

• I Plenerowy Przegląd Filmów Górskich „Polacy w Himalajach” . Nocna impreza w ruinachch Zamku Bolczów. Gościem specjalnym przeglądu był jeden z najlepszych himalaistów na świecie – Krzysztof Wielicki. (Finansowanie własne Fundacji).

• Darmowe zajęcia języka angielskiego dla dzieci z gminy – projekt Angielskie Igrzyska. Program English Teaching, Finansownie: Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA).

• Wyposażenie i uruchomienie darmowej kafejki internetowej w świetlicy w Janowicach Wielkich. Wsparcie rzeczowe: BNP Paribas, Ambasada USA w Warszawie. (Finansowanie własne Fundacji).

• Warsztaty dziennikarskie, teatralne, tworzenie lokalnej gazetki (wydawanej do chwili obecnej), wycieczki w ramach projektu „Czy nasza gmina jest fajna?” Program: Działaj Lokalnie IV, finansowanie: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

• Warsztaty papieru czerpanego, letnie kino i obozy wspinaczkowe w czasie wakacji w ramach projektu „Nie bądź frajer! Zrób coś sam.” Program: Równać Szanse IV, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

• Warsztaty edukacyjne dla dorosłych: tworzenie przydomowych pasiek pszczelich oraz wytwarzanie wyrobów z miodu. Projekt „Janowickie nalewki”, finansowany przez Fundację Wspomagania Wsi.

• Bezpłatne zajęcia angielskiego w szkole w Janowicach Wielkich (400 uczniów) prowadzone przez praktykantki z Portugalii i Indii w ramach współpracy Fundacji z organizacją studencką AIESEC. (Finansowanie własne Fundacji).

• Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Janowice Wielkie. Projekt „Nasze kochane Janowice” w ramach programu Patriotyzm Jutra, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury.