Od początku realizacji projektu towarzyszy nam promocja w mediach w Polsce, ale również w Nepalu. Tam cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Podczas realizacji projektu odbyły się dwie konferencje prasowe, a materiały znalazły się w głównych nepalskich dziennikach, a także telewizji. W Polsce informacje o projekcie pojawiły się m.in w Polskim Radiu Pr 3, Teleekspresie.
W październiku 2008 odbyło się kolejne spotkanie z mediami – tym razem w Katowicach. W spotkaniu udział wzięła Lucky Chetri i na tym spotkaniu opowiadaliśmy o kontynuacji projektu, a także zaprezentowaliśmy film, który powstał z realizacji szkolenia w ABC. Sisters of Himalaya (Siostry Himalajów) film zrealizowany przez Dariusza Załuskiego został już dostrzeżony na przeglądach filmów górskich w Polsce, gdzie spotkał się z bardzo miłym przyjęciem. Prezentowany będzie również na przeglądach za granicą m.in. w Trento we Włoszech, Montrealu w Kanadzie. Relacje z październikowej konferencji prasowej trafiły ponownie do Teleekspresu, Telewizji Katowickiej, a także do licznych stacji radiowych – Radio TOK FM, Radio Katowice, Radio ESKA i wiele innych.

Współpraca z NG Travelerem zaowocowała obszernym reportażem, który znalazł się w drugim numerze NG Travelera w 2008 roku. Tu można przeczytać zwiastun artykułu.

zobacz również:
Test na Tent Peak (2,63 MB, rar-pdf)
Reportaż z realizacji projektu SZERPANKI, który ukazał się w numerze 2 National Gographic Traveler w kwietniu 2008 roku.